Mediatorius Šarūnas Mačiulis

JCI: Šarūnai, trumpai pristatyk, kuo dirbi.

Esu mediatorius, kitaip dar save pristatau kaip socialinių santykių ir konfliktų valdymo specialistas, derybininkas, tarpininkas. Tiesa pasakius mediatorius ir derybininkas glaudžiai siejasi, tačiau turėdamas mediatoriaus kvalifikaciją pačias derybas vedu remdamasis platesne, ilgalaikių socialinių santykių perspektyva, todėl pasiekti rezultatai yra ilgalaikiai. Laisvai samdomu mediatoriumi dirbu jau 4 metus.

JCI: Gal galėtumei papasakoti, kokias konkrečiau paslaugas teiki?

Inicijuoju ir vedu derybas, padedu planuoti ir valdyti verslo santykius, atstovauju interesus NVS (Baltarusija, Ukraina, Azerbaidžanas, Kazachstanas, Turkmėnistanas, kitos Centrinės Azijos šalys) bei Baltijos šalys.

JCI: Ką veikei prieš tampant laisvai samdomu darbuotoju?

8 metus dirbau reklamos agentūros partneriu Taline ir Sankt Peterburge, 6 metus lengvųjų statybinių medžiagų distribucinės kompanijos direktoriumi ir partneriu. Laisvai samdomo darbuotojo duonos paragavau  2007 metais ir jau nuo 2008 metų su visais savo klientais dirbu tik laisvai samdomo darbo pagrindu.

JCI: Kas paskatino Tave tapti laisvai samdomu?

Labai norėjau išlikti nepriklausomu ir savo darbo laiko šeimininku. Save laikau laisvai samdomu, bet vis dėlto dalį dienos skiriu vienam klientui, su kuriuo bendradarbiauju jau du metus, tačiau neapsiriboju vien juo.

JCI: Kaip, Šarūnai, atrodo Tavo, kaip laisvai samdomo darbuotojo kasdienė darbo diena?

Nėra vienodų dienų, laiką planuoju pats, bet griežtai jo neriboju ir skirstau pagal darbo apimties poreikį. Paprastai darbą pradedu 10 val. ryto, stengiuosi užbaigti iki 17-18 val. Darbui skirtą laiką stengiuosi išnaudoti pilnai, be didelių atotrūkių. Skirtas darbui valandas dirbu, taigi dirbdamas trumpiau iš tikrųjų dirbu daugiau nei statistinis įmonės darbuotojas, kuris, anot tyrimų, pačiam darbui skiria 3-3,5val., nes tiesiog daug laiko išeikvoja vidinei ir išorinei socializacijai.

JCI: Kaip parduodi savo paslaugas?

Galioja sena taisyklė – iš pradžių dirbi vardui, po to vardas dirba tau. Manau, kad esu šio proceso pusiaukelėje.

 JCI: Kokius iš savo patirties galėtumei išskirti didžiausius laisvai samdomo darbo sunkumus ir privalumus?

Nevisi žmonės turi vidinę discipliną ar motyvaciją dirbti savarankiškai, vieniems svarbus komandinis darbas, kolektyvizmo jausmas. Kadangi esu intravertas – man šie sunkumai nekyla. Kita vertus, reikalinga kantrybė, nes momentinio rezultato mano darbe nebūna: derybiniai projektai trunka ilgai, kartais metus – du.

O privalumai būtų šie: galimybė pačiam planuoti savo laiką, nusistatyti asmeninius tikslus ir jų siekti. Be to, išvengiama konkurencija organizacijos viduje, tačiau patiriama daugiau konkurencijos išorėje.

 

Daugiau apie Šarūno Mačiulio teikiamas paslaugas:

Svetainė: http://www.mediator.lt/

El. paštas: media@mediator.lt

Tel.: +370 655 33000